Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Лечение деформации пальцев

Викривлення пальців ніг – проблема естетична та ортопедична

З віком деякі починають помічати, що пальці на ногах поступово змінюють початкове становище. Одні спочатку не надають цьому значення і припускаються серйозної помилки: у занедбаному стані хвороба не тільки виглядає неестетично, але і є причиною розвитку проблем із суглобами.

Ступні ніг – це важливі опорні точки, що утримують масу тіла під час ходьби. Навіть незначне відхилення розташування пальців призводить до того, що навантаження розподіляється нерівномірно. Як результат – біль у суглобах, порушення координації рухів, неприродна хода.

Причини деформування пальців

Найчастіше викривлення пальців розвивається через невірно підібране взуття. Грубі, тісні, незручні туфлі або черевики нещадно змінюють положення фалангів. Крім того, набута деформація нерідко є наслідком постійного тертя, частих травм, значних навантажень на ноги.

Втім, спровокувати недугу можуть і запальні (артрит, псоріаз) або ендокринні (діабет) хвороби.

Найбільш поширені причини викривлення пальців ніг у дорослих:

  • надмірне навантаження на стопи;
  • генетична схильність;
  • ускладнення після травми;
  • захворювання різної етіології (неврологічні, ревматичні, ендокринні );
  • обмеження фізичних можливостей з наступною атрофією м’язів.

Проблеми, що виникають за відсутності лікування викривлення пальців ніг

Деформовані фаланги виглядають непривабливо, а також вносять у життя людини фізичний дискомфорт – вони болять, провокують виникнення мозолів, натоптишів, ран, що довго не гояться. Поряд із зовнішніми змінами відзначаються проблеми, пов’язані з усім опорно-руховим апаратом. Тут вже йдеться не про легкий дискомфорт, а про серйозні патології, такі як:

  • «кісткова шпора»;
  • дегенеративно-дистрофічне ураження суглобів;
  • плоскостопість;
  • хронічне запалення суглобової сумки коліна та ін.

Слід пам’ятати, що без належного лікування шишки на ногах не зникають, а посилюються.

Види захворювання

Діагноз викривлення пальців ніг, причини та вид недуги з’ясовуються лікарем-ортопедом. Для цього достатнього візуального огляду та рентгенографії. Існує кілька видів патології:

  • Ознакою вальгусного відхилення є відокремлення великого пальця від стопи та поява збоку хворобливого нарости.
  • Молоткоподібна деформація охоплює кілька пальців, що згинаються у неприродному положенні. На зовнішній стороні уражених пальців утворюються болючі мозолі.
  • “Стопа кравця” позначає внутрішній загин мізинця і поява “шишки” біля його основи.
  • Кігтеподібне викривлення охоплює всі пальці стопи, окрім великого. Уражені фаланги загинаються вниз за принципом кігтів тварин.

Лікування деформації пальців

На початковій стадії викривлення великого пальця на нозі лікування передбачає носіння пацієнтом корекційного ортопедичного взуття та використання додаткових аксесуарів – устілок, валиків, супінаторів, спеціальних бандажів та вставок. При розвитку запального процесу призначаються протизапальні та знеболювальні препарати, які швидко позбавляють дискомфортних відчуттів. Активно застосовуються фізіотерапевтичні процедури – ванни, масажі, гімнастика, оптимізація навантажень. Всі ці заходи ефективні на ранніх стадіях недуги за умови проведення в медичному закладі.

Якщо захворювання супроводжується сильним болем та завдає серйозної шкоди якості життя людини, розглядається питання доцільності проведення хірургічного втручання. У ході деформації усувається викривлення, а пацієнт позбавляється виснажливих больових відчуттів.

 

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *