Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Важные нюансы об эндопротезировании тазобедренного сустава

Важливі нюанси про ендопротезування кульшового суглоба

Причин, які можуть призвести до необхідності ендопротезування кульшового суглоба, сім:

  1. Дегенеративно-дистрофічні захворювання з больовим синдромом та порушенням функції нижніх кінцівок.
  2. Вроджені аномалії.
  3. Травми та посттравматична деформація суглоба.
  4. Перелом шийки стегна на тлі остеопорозу.
  5. Хвороба Бехтерєва.
  6. Пухлинні процеси.
  7. Асептичний некроз головки стегнової кістки на 3-4 стадії.

Залежно від причини, що призвела до оперативного втручання, та фізіологічних особливостей хірург може використовувати ендопротез трьох видів: цементний, безцементний та гібридний. У разі вибору цементного варіанта ендопротез фіксується з допомогою цементного розчину. Безцементний протез має шорсткі ділянки, які створюють необхідне тертя для фіксації в місці установки. Гібридний варіант – це поєднання обох видів.

Ендопротезування, у свою чергу, ділиться на субтотальне та тотальне. У першому випадку протезування піддається тільки шийка стегна і головка стегнової кістки. У другому випадку торкається область вертлужної западини.

З усіх суглобів у тілі саме кульшовий найчастіше піддається подібному втручанню. Операція може знадобитися як юному спортсмену, так і людині похилого віку, яка невдало впала або спіткнулася.

Як відбувається операція

На першому етапі хірург забезпечує доступ до суглоба, роблячи надріз м’яких тканин. Після цього він видаляє зношені частини суглоба і завершує безпосереднім ендопротезуванням тазостегнових суглобів вибраним типом протеза.

Після операції потрібно дотриматися наступних рекомендацій:

  • Категорично заборонено схрещувати ноги, щоб уникнути зміщення протезу.
  • Прооперована кінцівка має перебувати у підвищеному положенні, рекомендується покласти лід місце хірургічного втручання.
  • Не обертати кінцівку, але дозволяється згинати і розгинати ногу трохи більше, ніж 90°.

Де зробити ендопротезування кульшового суглоба в Харкові

Сучасні ендопротези служать від 10 до 20 років, проте, на термін служби та якість життя після операції впливає, насамперед, майстерність хірурга та всієї команди асистуючих лікарів. Харківська обласна травматологія пропонує кваліфіковану допомогу пацієнтам із різними хворобами опорно-рухового апарату. Багаторічний досвід гарантує, що оперативне втручання буде проведено професійно, а наступний період реабілітації пройде максимально м’яко.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *