Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Симптоми, профілактика та лікування грижі хребта

Симптоми, профілактика та лікування грижі хребта

Хребет – це основа скелета людини, здоров’я якого дарує нам одну з найцінніших здібностей – бути рухливими, мобільними, самостійними. Найпоширенішим недугою цієї системи є міжхребцева грижа. Найчастіше хвороба вражає людей працездатного віку 25 – 40 років.
Межпозвонковая грижа – це наслідок запущеного остеохондрозу, при якому відбувається деформація тканинних прошарків, які називаються дисками. Вони служать для пом’якшення (амортизації) і забезпечення гнучкості з’єднань, складаються з зовнішньої жорсткої капсули і м’якого «желеподібну» ядра. З віком, в результаті травм, а також деяких захворювань фіброзне кільце деформується, порушується його цілісність, розвивається патологія міжхребцевого диска.

Чим небезпечна грижа

Хвороба супроводжується неприємними відчуттями, робить людину обмеженим в рухах. На ранніх стадіях це погіршує якість життя, а в занедбаному стані – загрожує інвалідністю.
Помітити момент виникнення патології неможливо, оскільки протягом довгого часу вона може залишатися безсимптомною. Перші симптоми міжхребцевої грижі: дискомфорт в шийному і поперековому відділах, який багато хто може списати на звичайну втому. Згодом відчуття набуває нав’язливий характер, людина втомлюється терпіти нав’язливу біль і відправляється до лікаря. Найчастіше це відбувається вже тоді, коли хвороба перебуває в занедбаному стані.
Своєчасна діагностика і лікування грижі хребта дозволяють запобігти розвитку ускладнень і уникнути необхідності хірургічного втручання.

Причини розвитку хвороби

Існує безліч причин деформації міжхребцевих дисків, але найчастішими є такі:

  • Травматичне ушкодження фіброзного кільця (удар, падіння з висоти).
  • Неадекватні фізичні навантаження при заняттях спортом або в силу особливостей професії (підсобні робітники, будівельники, вантажники).
  • Малорухливий спосіб життя. Тривале сидіння – серйозне навантаження для хребта. В такому стані відсутній повноцінний кровообіг, диски не отримують необхідної кількості рідини, слабшають і починають стрімко старіти.
  • Остеохондроз. Цей поширений недуга багато залишають без уваги, вважаючи його щодо нешкідливим. Але саме він протягом довгих років може нещадно руйнувати ваш хребет.

У разі виявлення міжхребцевої грижі лікування в Харкові вам запропонують фахівці нашої клініки.

Особливості діагностики

Все хвороби хребта знаходяться в компетенції невролога і ортопеда. При необхідності проведення хірургічного втручання також буде потрібно консультація нейрохірурга. Якщо буде потрібно лікування міжхребцевої грижі без операції в Україні, пацієнту буде запропоновано відвідати фізіотерапевта, фахівців з ЛФК та ​​масажу.
Для діагностики недуги обмежитися візуальним оглядом не вийде. Для початку потрібно рентген хребта, який дасть підставу або спростує необхідність проведення подальшого обстеження (магнітно-резонансна або комп’ютерна томографії).

Лікування грижі хребта

Для невеликих поразок дисків в медицині передбачені консервативні методи, засновані на використанні препаратів:

  • знеболюючих (зняття больового синдрому);
  • протизапальних (блокування патологічних процесів );
  • вітамінно-мінеральні комплекси (зміцнення сполучної і кісткової тканини).

Не намагайтеся лікувати міжхребцеву грижу в домашніх умовах самостійно, це може мати серйозні наслідки. Незалежно від характеру і ступеня тяжкості недуги, терапію слід проводити строго під наглядом фахівця. На початкових стадіях відмінно допомагають фізіотерапевтичні методи: масаж або електрофорез. Також ефективні заняття ЛФК, носіння обмежувального бандажа і підтримує корсета.
При відсутності позитивної динаміки в лікуванні протягом декількох місяців приймається рішення про доцільність проведення операції.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *