Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

шишка на стопе

Шишка на стопі – лікувати чи видаляти

При кістці, що випирає, великого пальця стопи пацієнта турбує, перш за все, естетична сторона проблеми, і вже потім – дискомфорт, який вона приносить у повсякденне життя.

Важливо звертатися до клініки ортопедії та травматології у Харкові за перших ознак патології, поки ступінь відхилення першої плюсневої кістки ще не подолала точку неповернення. Шишка на стопі – так називають проблему у народі. Насправді, там немає шишки чи наросту, а лише зміщена кістка.

Консервативне лікування шишки на стопі

Рання діагностика захворювання дозволяє уникати радикальних методів лікування. Отже, консервативне лікування вальгусної деформації першого пальця стопи має на увазі:

  • масаж, що відновлює;
  • лікувальну фізкультуру;
  • комплекс фізіотерапевтичних процедур;
  • ортопедичні пристрої для корекції кістки стопи, у тому числі фіксатори та коригувальні устілки;
  • процедури, створені задля усунення набряклості у сфері великого пальця стопи – ванни, обгортання.

Такі м’які і навіть приємні підходи до лікування шишки на стопі застосовні у тому випадку, коли проблема не приносить больових відчуттів, ще не призвела до деформації окремих пальців, а зміни у формі стопи дуже незначні. Крім всіх перерахованих заходів, пацієнту доведеться переглянути спосіб життя та придбати зручне взуття.

Хірургічне лікування шишки на стопі

Найчастіше пацієнти звертаються до нас із запущеною стадією вальгусної деформації першого пальця стопи. На той час вже є зміни в другому і третьому пальцях, а кістка, що випирає, вже занадто велика. Оперативне лікування проводиться такими методами:

  • шевронна остеотомія, коли через розрізи ламають кістку та фіксують її у необхідному положенні;
  • мінімально інвазивна операція з видалення шишки на стопі передбачає вирівнювання плюсневої кістки та фаланги великого пальця через незначні проколи за допомогою фрезів;
  • скарф-остеотомія полягає в мануальному виправленні положення кісток, утворенні кістки Z-подібного вирізу і фіксації фаланги першого пальця ноги.

Вальгусна деформація великого пальця стопи – це патологія опорно-рухового апарату, з якою живуть мільйони людей. Позбутися її допоможуть у клініці ортопедії та травматології. Звертайтеся до нас, якщо шишка на стопі не дає жити повним життям – роззуватися без сором’язливості та легко підбирати взуття.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *