Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Что такое остеохондроз позвоночника

Що таке остеохондроз хребта

Після 40 років основною причиною болю у спині стає остеохондроз – ураження суглобів хребетного стовпа, з яким рано чи пізно стикається кожна людина. Однак ставити самостійно подібний діагноз не слід – без медичного обстеження легко сплутати симптоми остеохондрозу з іншими захворюваннями. Приблизно у чверті випадках біль у спині є ознакою порушення роботи внутрішніх органів, але сприймається як проблема з хребтом.

u-he Diva

Ви можете провести повну діагностику проблеми та отримати професійні рекомендації щодо лікування хребта в Харкові у нашій клініці.

Причини остеохондрозу

У кожному хребетному суглобі є замикальна пластина – прошарок між кісткою та хрящем. Її особливістю є те, що з віком пластина стає такою ж твердою, як кісткова тканина.

Між тілами хребців розташовується міжхребцевий диск, який живиться дифузно: під тиском хребетного стовпа рідинні елементи тіла хребця просочуються через замикальну пластину до диска. Протягом ночі під час сну диск наповнюється, але під час буденної активності через тиск хребта рідина залишає міжхребцевий диск і робить його меншим. Саме тому зростання людини вранці трохи більше, ніж увечері.

Описаний процес гарантує амортизацію хребта. Проте з віком харчування міжхребцевого диска змінюється:

  • стає не таким активним, що характерно для початкових фаз захворювання;
  • пропадає зовсім – на занедбаних стадіях.

Біль виникає через те, що голодуючі міжхребцеві диски стають уже коротшими, що призводить до перерозподілу ваги тіла.

У здоровому хребті вага припадає як на хребетні диски, так і на суглоби, але при зменшенні диска суглоб починає відчувати надмірне навантаження. Він розтягується, а внутрішньосуглобовий диск суглоба руйнується. Ці та інші каскадні зміни, які спричиняють голодування міжхребцевого диска, і називають остеохондрозом.

До кого звернутися при болях у спині

Сучасні люди все частіше лікуються по YouTube або блогах, самі діагностують захворювання та вибирають комфортний для себе спосіб, як правило, консервативного лікування. Такий підхід до здоров’я вкрай небезпечний, особливо коли йдеться про біль у спині.

Якщо вас турбує стан м’язів, суглобів, хребта та інших частин опорно-рухового апарату, ви можете звернутися до наших фахівців. Ми оперативно діагностуємо проблеми та підкажемо найбільш коректний та ефективний шлях її вирішення.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *