Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Что такое артроскопия коленного сустава

Що таке артроскопія колінного суглоба

Артроскопія у перекладі з грецької означає «дивитися суглоб». Так називається хірургічний оперативний метод на колінному суглобі, що дозволяє побачити його стан, у тому числі, визначити ступінь набряклості тканин та наявність травм меніска та зв’язок. Артроскопія використовується для визначення проблеми та видалення травмованих тканин, які часто стають причиною болю в коліні.

Коли потрібна артроскопія колінного суглоба

  1. Для діагностики проблеми. У випадках, коли болючі відчуття доставляють серйозний дискомфорт, але МРТ не показує суттєвих відхилень, на допомогу приходить діагностична артроскопія.
  2. Пошкодження менісків. За допомогою описаної операції можна усунути частину травмованого хряща або відновити його за допомогою хірургічного шва.
  3. Відновлення зв’язок. Найчастіше це потрібно після травми.

Як підготуватися до артроскопії колінного суглоба

Потрібно дотриматися декількох нескладних умов:

  • Не їсти і не пити в день операції.
  • Прибрати волосяний покрив на відстані від нижньої третини стегна до нижньої третини гомілки.

Як відбувається операція

Артроскопія проводиться як під місцевою, так і під спинальною (вимикає всі відчуття нижче за пояс) анестезією. Операція відноситься до малоінвазивних, тому що для її проведення потрібно всього два невеликі розрізи по 4-5 мм кожен, щоб ввести спеціальну оптику та артроскопічний інструмент.

  • Оптичний інструмент вводиться в один з отворів. На кінці тонкого стилуса розташована камера, яка передає зображення на екран монітора.
  • Артроскопічний інструмент – довгий щуп, що вводиться через другий розріз. Його робоча область дозволяє здійснювати маніпуляції у досить вузькому просторі колінного суглоба.

Після проведення операції близько двох годин потрібно буде спокоїтися, не створюючи навантаження на коліно. Після операції на мінісках наступного ранку може знадобитися прибрати зайву рідину, що накопичилася в місці операції, а після – можна вирушати додому і повертатися тільки на зняття швів.

Де можна зробити артроскопію колінного суглоба у Харкові?

В руках дослідної команди лікарів артроскопія колінного суглоба – це відносно нескладна та вкрай ефективна процедура, яка здатна суттєво покращити якість життя пацієнта. Харківська обласна травматологічна лікарня дає змогу вирішити проблему комплексно. Ми надаємо кваліфіковану оперативну допомогу та допомагаємо з процесом реабілітації.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *