Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Искривление пальцев рук

Причини викривлення пальців на руках

Криві пальці на руках – найпоширеніша патологія серед пацієнтів різних вікових груп. Стан не становить загрози життю, але приносить людині масу фізичних і психологічних незручностей.

Викривлення пальців пов’язане з порушенням їхньої анатомічної будови. Стійкі зміни можуть торкнутися форми та розмірів фаланг, суглобів і навколишніх м’яких тканин.

Основні причини викривлення пальців на руках

Деформація будь-якого пальця – це тривожний сигнал, що вимагає негайного обстеження, тому патологію слід показати лікарю та пройти комплексну діагностику. Згідно зі статистикою, найчастіше суглоби деформуються через артрити та артрози.

На початкових етапах обидві хвороби суглобів пальців рук можуть себе ніяк не проявляти, поступово руйнуючи зв’язки та хрящі. У запущеній стадії людина страждає від гострого виснажливого болю, що супроводжується запаленням та набряклістю в уражених місцях.

Крім цього, пальці рук можуть зазнати деформації на тлі інших захворювань:

  • Подагра – найчастіше вражає людей середнього віку, які страждають на ендокринні недуги. Виявляється обмеженням рухливості та функціональності суглобів.
  • Клінодактилія – вроджена патологія, що діагностується у перші роки життя малюка. Хвороба вражає суглоби обох рук, проявляється усуненням пальців.
  • Різартроз – викривлення великого пальця, спровоковане ураженням хрящових тканин.
  • Панарицій – системне ушкодження суглобів та кісток. Віялоподібна форма пальців робить їх малорухливими та болючими.
  • Псоріаз сприяє розвитку артропатії, що провокує запалення суглобів.

Для точного з’ясування причин кривизни пальців необхідно пройти комплексне обстеження.

До інших причин деформації пальців на руках можна віднести:

  • Генетичну схильність. Наявність подібних відхилень у роді суттєво збільшує ризик їхньої появи у наступних поколінь. Як профілактика таким пацієнтам лікарі рекомендують з раннього віку пильну увагу приділяти здоров’ю рук.
  • Збої у роботі обміну речовин, хвороби ендокринної системи.
  • Гормональні зміни у жінок під час менопаузи.
  • Переломи та інші травми пальців у похилому віці.
  • Складні умови праці, виснажлива фізична робота.
  • Алергії, інфекційні хвороби, зниження захисних функцій організму можуть спричинити кривизну пальців рук.
  • Згубні звички, неправильне харчування, дефіцит необхідних організму речовин призводить до дегенеративно-дистрофічних змін у суглобах та кістках.

Існує багато різних причин викривлення пальців на руках. Самостійно визначити їх неможливо, так само як і підібрати адекватне лікування. До того ж самолікування загрожує серйозними наслідками та ускладненнями. За допомогою краще звернутися до фахівця, який призначить комплексну діагностику та на підставі її результатів підбере відповідну терапію.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *