Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Повреждение мениска

Пошкодження меніска

Меніском називається важливий хрящовий елемент, що знаходиться між стегнової і великогомілкової кісткою в області коліна. Саме він відповідає за те, щоб коліно не перевантажувалося, могло повноцінно рухатись. Якщо меніск ушкоджується, це не тільки сильний біль сам по собі, але і великий ризик назавжди пошкодити колінний суглоб, втратити повну функціональність коліна.

Adobe Animate

Симптоми розриву меніска

  • Раптовий сильний різкий біль.
  • Характерний різкий звук (тріск, клацання, хрускіт).
  • Набрякає коліно.
  • Неможливість повністю розгинати та згинати коліно.

Особливістю травм меніска є досить швидке, але оманливе загоєння. Болючі і неприємні відчуття проходять відразу ж після надання першої медичної допомоги і можуть довгий час не давати себе знати людині, проте при сильному навантаженні наступного разу меніск може розірватися зовсім.

Тому лікування меніска слід доводити до кінця, не нехтуючи порадами ортопеда та фізіотерапевта.

Способи лікування меніска коліна

Як і при інших різних травмах, існує два основних методи лікування:

  • консервативний;
  • хірургічний.

Який з них підійде конкретній людині, залежить від багатьох факторів, тяжкості травми, особливості ситуації.

Консервативне лікування є набір медикаментів проти запальних процесів і для зняття болю, а також комплекс фізіотерапевтичних вправ. Це дає можливість трохи ушкодженому хрящу відновитися. По закінченні курсу ортопед обов’язково дивиться на результативність лікування, і, на жаль, деякі випадки вимагають оперативного втручання.

Операція, тобто хірургічне лікування – це найчастіше артроскопічна маніпуляція. Вона є малоінвазивною процедурою, яка дозволяє через мікророзрізи видалити пошкоджені тканини, при необхідності пошити меніск. Стовідсоткові показання до операції – повний розрив меніска, блокада колінного суглоба.

Який би спосіб лікування не призначив лікар, вони мають високу ефективність при своєчасному обігу. Тому головна рекомендація для всіх пацієнтів – вчасно звертатися до ортопеда після будь-якої травми або больових відчуттів. Це дозволить лікарям у найкоротші терміни зробити все для вашого одужання, а вам – якнайшвидше відновити нормальний активний спосіб життя.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *