Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Перелом променевої кістки – діагностика та лікування

Найчастіше перелом променевої кістки у типовому місці відбувається при падінні безпосередньо на кисть. Існує два види перелому: зі зміщенням та без. Залежно від виду лікуються вони по-різному: за допомогою оперативного втручання або лише накладенням гіпсу. Самостійно поставити собі діагноз неможливо – потрібно зробити рентген руки в місці перелому на встановлення характеру травми та виключити перелом човноподібної кістки, який потребує особливого лікування.

Особливості перелому променевої кістки

При падінні люди найчастіше падають на витягнуту руку, намагаючись пом’якшити удар. З цієї причини перелом нижньої третини променевої кістки, що розташовується на передпліччі з боку великого пальця. Її нижня частина бере участь в утворенні променево-зап’ясткового суглоба. З такою травмою звертаються:
люди похилого віку, чиї кістки з віком стають більш крихкими;
спортсмени, які часто падають під час тренувань: гімнасти, фігуристи, футболісти тощо.
Вже через пару хвилин після травми потерпілий відчуває сильний біль та обмеження у русі у променево-зап’ястковому суглобі. Травмована область набрякає та червоніє. З появою таких симптомів потрібно звернутися до травматолога. Він зробить рентгенографію та встановить тип перелому.

Типи лікування в залежності від характеру перелому

  • Перелом променевої кістки без усунення. Якщо взаємини кісток у суглобі не порушено, лікар накладає пластикову або гіпсову пов’язку. Її потрібно носити 1-2 місяці.
  • Перелом зі зміщенням. Пацієнту працюють знеболювальне, і лікар руками вправляє уламки, надаючи їм правильне положення.Після цього потрібно зробити контрольний рентген та визначитися з подальшим лікуванням. Якщо в результаті суглоб має правильну форму, накладається пов’язка, що фіксує. Якщо зміщення залишилося або перелом зачіпає сам променево-зап’ястковий суглоб, буде потрібна операція.

У ході оперативного втручання фрагменти кістки встановлюються у правильному положенні та фіксуються за допомогою спиць або пластини з гвинтами. І тут рухливість пальців повертається приблизно 3-4 добу.

Перелом променевої кістки – травматологія у Харкові

При травмах променево-зап’ясткових суглобів або променевої кістки потрібно обов’язково звернутися до лікаря-травматолога. У нашій клініці ортопедії та травматології фахівці зроблять необхідну діагностику та допоможуть вибрати правильний тип лікування для конкретного випадку.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *