Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Фронтальні деформації колінних суглобів

Варус-вальгус є найбільш поширеною фронтальної деформацією нижніх кінцівок в межах колінного суглоба. Це захворювання має спадковий характер походження, викликає у людини дискомфорт і сильні, гостро відчутні болі в коліні, особливо при ходьбі. Фронтальні деформації нижніх кінцівок прийнято вважати патологічним станом незалежно від віку хворого, і для його усунення потрібне хірургічне втручання.

Основним, і найбільш ефективним, методом лікування фронтальних деформацій в області коліна в нашому ортопед-травматологічному відділенні була і залишається - остеотомія. Ця спеціальна хірургічна операція дозволяє здійснити корекцію навколосуглобових деформацій і проводиться кращими фахівцями КНП ХОС.

Остеотомія - це відпрацьована роками і перевірена хірургічна процедура, широко поширена в ортопедичній хірургії, яка дає можливість змінити вісь кінцівки і прибрати навантаження з ураженої частини суглобової поверхні суглоба.

диспластичні деформації

Порушення біомеханічної осі кінцівки при фронтальних деформаціях

варус-вальгус деформація

Вальгусна та Варусна деформації нижніх кінцівок

після лікування дисплазії колінних суглобів

Варусна деформація обох колінних суглобів на етапах лікування

Дисплазія феморо-пателлярного зчленування

Для лікування дисплазії феморо-пателлярного зчленування в нашому ортопед-травматологічному відділенні використовуються ретроспективні операції на допоміжному і розгинальному елементах колінного суглоба.

До них відносяться:

  • Зведення надколінка шляхом переміщення кістково-хрящового фрагмента горбистої великогомілкової кістки.
  • Вивільнення надколінка (латеральний реліз).

Оперативне лікування по даному алгоритму сприяє відновленню осьових і анатомічних параметрів суглоба, повертає розгинальному і допоміжному апарату їх функції, а також нейтралізує больовий синдром, що покращує якість і комфортність життя пацієнтів нашого відділення.

Щоб наслідки дисплазії колінного суглоба не застали вас зненацька, ми рекомендуємо звернутися до нас і своєчасно почати терапію. Якщо виконати діагностику і вчасно почати процес лікування фронтальних деформацій і дисплазії, проблеми з ходою та біль під час ходьби зникнуть з вашого життя назавжди.

Латеральне зміщення надколінка - діагностика і причини

Латеральна гіперпресія являє собою захворювання феморо-пателлярного зчленування суглоба, відмінна риса якого - зсув надколінка до зовнішньої його частини. В результаті тиск перерозподіляється в різні частини поверхні, що викликає надмірне навантаження на латеральну область коліна. Розвитку проблеми сприяє порушення балансу між стабілізуючими зв'язками надколінка і відповідності взаємодіючих поверхонь за формою.

Чому виникає латеральне зміщення надколінка:

  • Через аномалії розвитку, що викликає латеропозицію. Це може бути вальгусна деформація, гіпоплазія, аплазія виростків стегнової кістки, дисплазія, нерівність великогомілкової кістки, вроджені деформації та ін.
  • Через травми колінної чашечки, обумовленої некоректним функціонуванням зв'язок, а саме, надмірним натягом латеральної або ослабленням медіальної.

Клінічна картина латерального зміщення надколінка виражається в скаргах на перманентний ниючий біль в коліні, який посилюється при згинанні та розгинанні, особливо під навантаженням. Це може супроводжуватися хрускотом при русі, набряком колінного суглоба. Понад 15% пацієнтів звертаються до нас з подібними проблемами.

Діагностика латерального зміщення надколінка:

  • Професійний огляд і ретельне вивчення анамнезу.
  • Специфічні тести в клінічних умовах.
  • Рентген в 3 проекціях.
  • Томографія, МРТ.
  • Міографія стегнового чотириголового м'яза.

Оперативне лікування при відповідних показаннях направлене на усунення збудника, що зумовив латеральне зміщення надколінка. Зокрема, нейтралізацію напруженого стану стабілізаторів колінної чашечки, збільшення тонусу фіксуючих зв'язок і коригування дефекту, що провокує захворювання. При своєчасному лікуванні спостерігається 100% відновлення функцій суглоба. Якщо відтягувати звернення до ортопеда, виникнуть дистрофічні зміни хряща, що призведе до деформуючого диспластичного артрозу колінного суглоба.

Дисплазія колінного суглоба
синдром латеральної гіперпресіі надколінка

Дисплазія колінного суглоба (синдром латеральної гіперпресіі надколінка, високе розташування надколінка)

хондромаляція з руйнуванням хряща надколінка при дисплазії

Прояв руйнування хрящової тканини надколінка (хондромоляція)

підвивих, вивих надколінка

Клінічні прояви синдрому порушення рівноваги надколінка (підвивих, вивих)

Результати хірургічного лікування дисплазії колінного суглоба

Результати хірургічного лікування

Приклад 3: Диспластичні захворювання феморопателлярного зчленування

Диспластичні захворювання феморопателлярного зчленування

Порушення біомеханічної осі кінцівки при фронтальних деформаціях схема 2

Деформуючий артроз правого колінного суглоба: а - I стадія; б - II стадія; в - III стадія - суглобова щілина різко звужена