Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Консервативне лікування захворювань хребта і суглобів

Під час перебування на стаціонарному лікуванні використовуються різні види масажу, витягування, лікувальна фізкультура, медикаментозні блокади. У нас у відділенні ви можете отримати ефективне лікування остеохондрозу хребта і артрозу суглобів. Лікувальні процедури спрямовані на розслаблення мускулатури, а також знищення запалення і набряку.

З метою зменшення больових проявів остеохондрозу хребта, зняття болю, пов'язаного з артрозними змінами в суглобах, а також усунення запальної реакції, яка присутня в зоні уражених суглобів і хребців на стадії загострення захворювання, наші фахівці призначають різні медикаментозні препарати.

Найчастіше нами застосовуються судинні, протизапальні засоби, вітаміни групи В, а також препарати, тропні до нервової тканини.

Консервативне лікування в Харкові
Консервативне лікування суглобів
Консервативне лікування хребта
лікування остеохондрозу хребта і артрозу суглобів

Внутрішньосуглобові ін'єкції - сучасний метод лікування і знеболювання

Захворювання суглобів приносять людині масу неприємних емоцій і відчуттів. Через них рухи стають скутими і болючими, знижується рухова активність, в результаті підвищується емоційне навантаження, з'являється дратівливість, погіршується якість сну і відпочинку. Позбутися від болю і відновитися в ряді випадків, якщо є показання, допоможуть внутрішньосуглобові ін'єкції (блокади), ефективність яких багаторазово підтверджена дослідним шляхом.

Уколи для суглобів не тільки покращують стан пацієнта, але і прискорюють процес одужання. Застосовуються вони для лікування різних захворювань, таких як артрит, адгезивний капсуліт, подагра, бурсит ліктьового відростка, гонартроз, коксартроз. Внутрішньосуглобові ін'єкції дозволяють найбільш швидко усунути біль і доставити лікарський засіб до уражених тканин.

Варто відзначити, що назва і опис процедури може викликати у вас острах, що дана маніпуляція болюча. Насправді ні. Зауважимо, що більшість пацієнтів порівнюють цю маніпуляцію з типовим внутрішньом'язовим уколом. Після процедури необхідно виконати кілька пасивних рухів в суглобі, що б введений медикамент рівномірно розподілився усередині.

Внутрішньосуглобові блокади - показання до призначення:

 • Адгезивний капсуліт - запальний процес в капсульно-зв'язковому апараті суглоба, часто призводить до утворення рубців, що викликає біль і обмежує рухливість.
 • Артрити і артрози на різних стадіях різноманітної локалізації.
 • Порушення цілісності суглобового хряща в суглобі (хондромаляція).
 • Припухлість суглоба, скупчення рідини (синовіт, тендиніт).
 • Дисплазія суглобів.
 • Біль в коліні, плечі, що довго не вщухає.
 • Бурсит ліктьового відростка - запалення в слизовій синовіальної сумки та ін.

Препарати для внутрішньосуглобових блокад

Спектр медикаментів, які використовуються для уколів, великий. Підбирається потрібний варіант лікарем-ортопедом виходячи зі свідчень, стану і особливостей організму хворого. Найчастіше для внутрішньосуглобових ін'єкцій при бурситі ліктьового відростка, адгезивному капсулиті, артрозі та інших захворюваннях суглобів застосовуються гормональні препарати і розчини гіалуронової кислоти.

Розглянемо медикаменти докладніше:

 • Кортикостероїди - призначаються для усунення запалення і поліпшення рухових функцій. У порівнянні з таблетками у методу введення гормональних препаратів є пара переваг: прискорена дія і відсутність побічних реакцій організму через місцевий вплив. Ці медикаменти швидко прибирають запалення в запалення в навколосуглобовій сумці (бурсит ліктьового відростка і ін.), знижують больовий синдром. Саме захворювання кортикостероїди не лікують і не сприяють одужанню хряща. При інфекційних артритах їх введення протипоказано.
 • Хондропротектори - вони якраз і призначені для відновлення тканини хрящів. З їх допомогою поліпшується процес обміну речовин і стимулюється вироблення колагену.
 • Гіалуронова кислота - використовується для лікування різних суглобових захворювань, наприклад, адгезивного капсуліту. Є основним компонентом суглобової рідини і виконує функцію змащення, що захищає і живить хрящову тканину. Гіалуронова кислота для суглобів підвищує щільність і в'язкість речовини, що змащує, забезпечуючи тим самим захист хрящів і прискорюючи їх відновлення. Ще вона здатна знижувати запалення. На внутрішньосуглобові ін'єкції препаратів гіалуронової кислоти ціна варіюється в широкому спектрі і залежить як від тривалості курсу лікування, так і від марки препарату.

Блокади в область хребта (паравертебральні, сокральні, епідуральні) - ефективний спосіб консервативного лікування різних вертебрологічних захворювань

В даний час спектр альтернативних хірургії маніпуляцій надзвичайно різноманітний. Подібного роду процедури націлені на поліпшення стану пацієнтів з гострим та хронічним болем в шиї і попереку. Одним з варіантів лікування захворювань хребта є терапія лікувальними блокадами. Це приносить пацієнтам полегшення і одужання в короткі терміни, не вимагає перебування в стаціонарі, позбавляє від щоденних уколів, крапельниць та прийому знеболюючих таблеток у великій кількості.

Блокади поділяються залежно від відділу, що вимагає лікування:

 • Для шийного - артикулярні, передніх м'язів, форамінальні періневральні та інші.
 • Для грудного - паравертебральні та костовертебральні.
 • Для поперекового - селективні артикулярні та епідуральні.

Однією з часто використовуваних маніпуляцій є паравертебральна блокада хребта. Вона застосовується при настільки "популярних" захворюваннях як остеохондроз, протрузія і грижа міжхребцевих дисків. Також паравертебральну блокаду призначають при міозиті і спондилоартрозі. Процедура представляє собою ін'єкцію, що виконується в області хребта в місці виходу нервових корінців, вплив препарату при цьому поширюється на параартикулярні (навколосуглобові) тканини. Такі уколи використовуються, як правило, в комплексі з тракціонною терапією.

Сакральна епідуральна блокада застосовується при грижі міжхребцевих дисків поперекового відділу, радикулопатії, дегенеративних захворюваннях хребта, які супроводжуються болем через сплющення спинномозкових нервів. З її допомогою усувається набряклість в області задніх відділів дисків в крижовому каналі до рівня L5-S1 і виконується медикаментозний вплив на уражені ділянки нервів та їх оболонку.

Препарати для блокади хребта використовуються різні, проте обираються вони нашими фахівцями завжди ретельно, з урахуванням клінічної картини захворювання і стану здоров'я пацієнтів.

Паралельно з цим в період курсу консервативної терапії наші хворі отримують ліки, які покращують кровопостачання в зоні ураження опорно-рухового апарату і підсилюють живлення нервових корінців, а також відновлюють функціональність нервових волокон. В курс лікування входять хондротропні препарати, нейротропна терапія, судинні засоби і вітаміни групи В.

Методика PRP

Поряд з традиційною терапією остеохондрозу і остеоартрозу в нашій клініці є можливість лікування цих захворювань методом PRP. Подібна методика являє собою використання збагаченої тромбоцитами плазми для відновлення хряща і швидкого загоєння сухожиль без ризику для здоров'я пацієнтів.

Сенс подібного методу лікування полягає в об'єднанні сучасних технологій і природної здатності організму людини до самовідновлення. Метод PRP вже давно використовується для прискорення загоєння ран, лікування травм сухожиль і переломів кісток.

Для проведення процедури PRP використовується кров пацієнта, з якої особливим способом виділяються тромбоцити. Після цього вони вводяться в уражене місце, а для більшої точності застосовується ультразвуковий контроль. PRP використовує так звані «фактори росту»,що призводять до швидкого загоєння тканин.

лікування методом PRP
проведення процедури PRP
лікування ін'єкціями плазми
Лікування методом PRP у Харкові
лікування суглобів методом PRP
проведення процедури PRP Platelet-Rich Plasma

Platelet-Rich Plasma (PRP) - це збагачена тромбоцитами плазма. Завдяки великій концентрації тромбоцитів вона містить альфа-гранули, які виділяють фактор росту.

Наприклад, при звичайному порізі пальця природною реакцією людського організму є виділення тромбоцитів в місці ураження. Тому, концентруючи виділені з крові тромбоцити в уражених місцях хряща і сухожиль, ми значно прискорюємо процес відновлення і загоєння.

Лікування методом PRP стимулює регенерацію тканин. У Харкові в умовах стаціонару ортопед-травматологічного відділення КНП ХОС лікування PRP застосовується з метою відновлення пошкоджених сухожиль, зв'язок і хрящової тканини, а також при порушенні консолідації переломів.

Для PRP потрібно всього 20 мл крові пацієнта, що робить подібну методику лікування абсолютно безпечною.

Переваги лікування ін'єкціями плазми, збагаченої тромбоцитами

 • Безопераційний метод - виключення особливої підготовки пацієнта і його госпіталізації.
 • Виключення ризику розвитку рецидивів - повторних загострень захворювання.
 • Зниження прогресування хвороби.
 • Більш висока ефективність в порівнянні з гормональними препаратами.
 • Більш висока безпека і відсутність побічних ефектів.

Підбір методів лікування остеохондрозу і остеоартрозу залежить від наявності фонових хвороб, стадії розвитку самого захворювання і індивідуальних особливостей організму.

У нашому ортопед-травматологічному відділенні ми надаємо широкий спектр лікувальних заходів, які спрямовані на повне відновлення нормальної роботи опорно-рухового апарату і гарантуємо позитивний результат лікування.