Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Косточка на ноге: стадии и возможные осложнения

Кісточка на нозі: стадії та можливі ускладнення

Кісточка на нозі часто зустрічається у жінок старше 30 років, чоловіки на це страждають набагато рідше. У медицині цю патологію називають вальгусною деформацією стопи (Hallux Valgus). Як буде проходити лікування – буде потрібно оперативне втручання або можна обійтися альтернативними методами, залежить від стадії захворювання.

Як протікає Hallux Valgus на різних стадіях

Для лікування кісточки на нозі операція найчастіше є єдиним виходом, оскільки зазвичай з такою проблемою звертаються тоді, коли консервативне лікування неефективне. Стадія вальгусної деформації визначається за такими ознаками:

  • Спочатку спостерігається несуттєве відхилення великого пальця стопи на 15-20 °. Больові симптоми виникають, але з’являється естетичний дискомфорт.
  • На наступному етапі зсув досягає 30 °, турбує біль у ногах після тривалої ходьби.
  • На третій стадії великий палець відхилений вже на 50 °, тепер пацієнт відчуває дискомфорт навіть у стані спокою.
  • Коли усунення виходить за ці, людині доводиться жити з постійним болем. На четвертій стадії деформуються інші пальці стопи і можуть виникнути ускладнення.

Спочатку патологія розвивається майже непомітно. Поступово палець відхиляється, утворюючи шишку, починає турбувати пацієнта. Деформація триває довго, можна вилікувати її у клініці ортопедії та травматології на ранніх стадіях консервативними методами.

Які ускладнення бувають від кісточки на нозі

Вальгусна деформація першого пальця – щоденний дискомфорт. Найбільше гнітить естетичний фактор, але з прогресуванням хвороби на перший план виходять інші симптоми, які не дають забути про проблему:

  • все частіше починає мучити біль у місцевому суглобі під час ходьби;
  • ноги швидко втомлюються, стають неможливими прогулянки на далекі відстані;
  • важко підібрати взуття;
  • з’являються мозолі та натоптиші.

Це основні симптоми захворювання, що погіршують якість життя. До ускладнень прогресуючої шишки на нозі відносяться бурсит, артроз, деформація інших пальців стопи. Тому лікування має бути своєчасним та повноцінним.

У клініці ортопедії та травматології проводять ефективне лікування кісточки на нозі, з урахуванням характеру та ступеня деформації стопи. Якщо патологія викликала конструктивні порушення стопи, проводиться корекція склепіння та усунення плоскостопості. Особлива увага приділяється підготовці до операції та правильної реабілітації, від якої залежить ефект від лікування та прогноз.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *