Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Ендопротезування - це операція, завдяки якій пацієнти з пізніми стадіями артрозу знаходять можливість повернутися до повноцінного життя.

Ортопедо-травматологічне відділення Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні, в якому на найвищому сучасному рівні проводиться ендопротезування колінних і кульшових суглобів з використанням кращих імплантатів, відомо далеко за межами міста і області. Ендопротезування являє собою хірургічну операцію, під час якої уражений суглоб замінюється якісним штучним ендопротезом.

Фахівці нашого відділення вже 18 років займаються ендопротезування кульшових і колінних суглобів в умовах стаціонару КЗОЗ.

У нашій клініці проведено понад 1000 операцій з ендопротезування великих суглобів.

У нас впроваджена методика лікування травм і захворювань суглобів з використанням новітніх систем ендопротезів виробництва відомих брендів: Mathys, W. Link, Smith Nephew, Biomet, Stryker, Evolutis-double eap, Zimmer, Besnoska і Dе-Рuу з кераміко-поліетиленовими, метал-поліетиленовими і кераміко-керамічними парами тертя. Крім того, фахівцями нашого відділення з успіхом використовується метод проведення ревізійного ендопротезування кульшових суглобів.

 

Показання для ендопротезування кульшового суглоба

Показаннями для хірургічного втручання і лікування кульшового суглоба є:

  • Кистовидная перебудова головки стегнової кістки.
  • Помилкові суглоби або незрощений перелом стегнової кістки.
  • Асептичний некроз головки стегнової кістки.
  • Ревматоїдний поліартрит.
  • Перелом шийки бедра.
  • Хвороба Бехтерева.
  • Поразка суглоба пухлиною.
  • Важка травма суглоба.
  • Дегенеративно-дистрофічні захворювання (артрити, артрози) кульшового суглоба.

Штучний кульшовий суглоб, призначений для повного протезування, складається з двох окремих компонентів. Це стегнова частина - ніжка. На ній розташована головка округлої форми, яка вставляється в стегнову кістку.

Друга частина штучного суглоба - чаша, що представляє собою увігнуту западину, яка замінює западину кульшового суглоба і має сферичну поверхню, по діаметру однакову з діаметром головки. Ця чаша вставляється в кульшовий суглоб. Завдяки унікальній формі і високої точності складових в зібраному вигляді штучний суглоб забезпечує повну свободу рухів, властивих натуральному кульшовому суглобу.

Необхідність того чи іншого виду протезування визначається нашими фахівцями і залежить від захворювання суглоба, ступеня розвитку хвороби і загального стану пацієнта. Для цього в нашому відділенні проводиться ретельне обстеження хворого і враховуються протипоказання до оперативного втручання в тому випадку, якщо вони є.

Приводити в рух штучний суглоб можна вже в першу добу після операції. На другий день призначається лікувальна фізкультура у вигляді ізометричних вправ для м'язів кінцівок. Для цього пацієнт виконує легкі рухи в кульшовому суглобі, згинаючи і розгинаючи його. При цьому можна сідати в ліжку. А на другу-третю добу пацієнту рекомендується ходьба на невеликі відстані за допомогою милиць.

Ендопротезування суглоба в нашому відділенні є ефективним, точним і високотехнологічним оперативним втручанням, кінцева мета якого - заміна хворого, ураженого або травмованого суглоба на штучний суглоб, що дозволяє знайти пацієнту втрачені рухові функції і повернутися до звичного життя.


Коксартроз, тотальне безцементне ендопротезування кульшового суглоба


Перелом шийки стегнової кістки, тотальне цементне ендопротезування кульшового суглоба


Сучасне обладнання компанії "Стрикер"


Сучасне обладнання компанії "Стрикер"

На другу добу після проведення однополюсного ендопротезування кульшового суглоба


Проведення операції


Закритий чрезвертельний перелом лівої стегнової кістки зі смещеніем.

Однополюсное безцементне біполярний ендопротезування лівого кульшового суглоба, система "Beznoska".


Асептичний некроз головок обох стегнових кісток IV стадії. Згинальних-яка веде контрактура обох кульшових суглобів. Порушення функції обох кульшових суглобів II ступеня. Порушення функції опори і ходьби.

Тотальное безцементне ендопротезування лівого кульшового суглоба, система "Zimmer", c парою тертя (кераміка - кераміка) .

Тотальное безцементне ендопротезування правого кульшового суглоба, система "Zimmer", (кераміка - кераміка).


Правобічний диспластичний коксартроз IV стадії. Згинально – привідна контрактура правого кульшового суглоба. Порушення функції правого кульшового суглоба II ст. Порушення функції опори та ходи.

Тотальное бесцементное эндопротезирование правого кульшового суглоба, система “De Puy ” (кераміка-поліетилен).