Запись на консультацию ПН-ПТ с 9.00-16.00

г. Харьков, Салтовское шоссе 266, корпус «В»

Как лечат вывих или перелом плеча

Як лікують вивих або перелом плеча

Падіння на випрямлену руку часто призводить до перелому шийки плечової кістки. Найчастіше така ситуація характерна для пацієнтів похилого віку, які страждають на остеопороз. Молоді люди теж можуть отримати подібну травму, однак, у цьому випадку часто вона призводить не до перелому, а до вивиху плечової кістки. Не варто ставити діагноз самостійно – без рентгена важко зрозуміти, з чим саме пов’язані больові відчуття та обмеження у рухливості верхніх кінцівок.

У Харківській обласній травматологічній лікарні підходять до вирішення проблеми перелому плечової кістки комплексно. Тут можна зробити рентген, отримати першу лікарську допомогу, провести оперативне втручання та пройти курс реабілітації для усунення наслідків неприємної травми.

Що потрібно зробити за ознаками перелому плечової кістки

Відразу після травми біль у плечі сигналізує, потрібно зафіксувати руку в нерухомому положенні. Для цього достатньо використовувати будь-яку косинку, яка буде утримувати руку в зігнутому в ліктьовому суглобі стані до звернення до лікаря. Травматолог порадить зробити рентген і в залежності від діагнозу (перелом, вивих або перелом та вивих одночасно) запропонує такі шляхи вирішення проблеми.

Що робити при вивиху плечової кістки

Вивих плеча буває чотирьох типів:

  • Передній – найпоширеніший, виникає при різкому русі верхньої кінцівки.
  • Задній – зазвичай з’являється під час удару або падіння.
  • Нижній – у цьому типі вивиху пацієнт неспроможна опустити руку.

Також вивихи діляться на свіжі та застарілі (більше трьох днів). Чим давнішою виявляється проблема, тим складніше її вирішити. Ми рекомендуємо звертатися за допомогою за перших ознак травми, щоб уникнути тривалого відновлювального періоду.

Що робити при переломі плечової кістки

Перелом плечової кістки або її головки може бути двох типів: зі зміщенням без нього. Якщо зміщення не спостерігається, то буде достатньо бандажа косинкового з фіксацією ліктьового суглоба і плечового пояса. Для складних випадків використовують підтримуючий бандаж типу Дезо, який можна надіти навіть без сторонньої допомоги.

Перелом зі зміщенням вимагає оперативного лікування, у якому уламки зіставляються у правильному становищі і фіксуються спеціальної пластиною. Зазвичай за такого типу операції пацієнт вже наступного дня може здійснювати помірні обертальні рухи плечовим суглобом. Перелом повністю зростається приблизно за 5-6 тижнів.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *