
Артроскопія - це метод оперативної діагностики і лікування суглобів, здійснюваний ендоскопічним шляхом, тобто без розрізання всіх тканин перед пошкодженим органом.
Хірургіческое лікування необхідно для усунення причини болю в гомілковостопному суглобі при неефективності консервативного лікування.
До недавнього часу операції на гомілкостопі проводилися відкритим способом.
З активним впровадженням артроксопіческой хірургії, з'явилася можливість виконання діагностики, а також лікування пошкоджень і захворювань гомілковостопного суглоба.
Артроскопічна операція на колінному суглобі - мета та показання
В умовах нашої клініки виконуються артроскопические оперативні втручання на великих суглобах, показаннями до яких є захворювання і травматичні ушкодження суглобів різної локалізації.
Артроскопія - хірургічна процедура для діагностики і лікування патологій суглобів. В ході процедури ставиться точний діагноз і часто відразу проводиться коригування патології.
Показанням до артроскопії колінного суглоба може бути цілий ряд захворювань:
- остеоартроз,
- розрив сухожиль,
- пошкодження зв'язок,
- ревматоїдний артрит,
- пошкодження менісків,
- ушивання вращетальной манжетки,
- видалення запалень оболонки суглоба,
- видалення відділившихся фрагментів хрящів і кісток,
- контроль за лікуванням суглоба і профілактика наслідків.
Артроскопію проводять з середини двадцятого століття. У 1931 році професор Токійського університету створив артроскоп діаметром 4 мм, який проникав в суглоб через розріз на шкірі і брав зразок внутрішньої оболонки. Також завдяки цьому він отримав кольорові внутрішньосуглобові фотографії.
Першими пацієнтами, що вилікувались за допомогою артроскопії були, в основному, спортсмени. Завдяки їм даний метод отримав позитивну рекламу в пресі.

Наш хірург Хвисюк О.М. на 39-й ортопедичній конференції SICOT
Артроскопія кульшового суглоба
Показання:
- Пошкодження суглобового хряща
- Пошкодження суглобової губи
- Хондроматоз суглоба
- Синдром фемороацетабулярного конфлікту


Артроскопія плечового суглоба:
Показання:
- Наявність вільних внутрішньосуглобових тіл
- Звичайний вивих плеча
- Плечолопатковий періартрит
- Адгезивний капсуліт
- Імпіджмент синдром
- Пошкодження ротаторної манжети плеча
- Пошкодження суглобової губи
- Нестабільність плечового суглоба
- Деформуючий артроз
- Контрактура плечового суглоба
- Патологія сухожилля двоголового м'яза плеча
Артроскопія колінного суглоба:
Показання:
- Пошкодження передньої і задньої хрестоподібних зв'язок
- Деформуючий артроз (пошкодження суглобового хряща)
- Пошкодження менісків
- Розсікаючий остеохондріт
- Наявність вільних внутрішньосуглобових тіл
- Звичнайний вивих надколінка
- Синовіїти (запалення синовіальної оболонки) неясної причини
Також відзначимо, що ціна артроскопії колінного суглоба в нашому ортопед - травматологічному відділенні міста Харкова цілком прийнятна щодо інших клінік.

Пластика передньої хрестоподібної зв'язки (ПКЗ)
Передня хрестоподібна зв'язка знаходиться в самому центрі колінного суглоба, прикріплюється до зовнішнього виростка стегнової кістки, і до поглиблення на великогомілкової кістки. Перпендикулярно передньої хрестоподібної зв'язки ззаду від неї розташовується задня хрестоподібна зв'язка, і якщо подивитися на ці зв'язки спереду, то можна побачити, як вони утворюють хрест, що і дало цим зв'язкам таку назву - хрестоподібні зв'язки. Розтягування і пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки є дуже поширеною травмою (вуличної, побутової, частіше спортивної).


На сьогодні оптимальним методом лікування декомпенсованої передній нестабільності колінного суглоба, викликаної розривом ПКС, визнана хірургічна стабілізація колінного суглоба. Відновлення передньої хрестоподібної зв'язки за допомогою малоінвазивної артроскопічний техніки - метод вибору для лікування розривів ПКС у пацієнтів, яким потрібна максимально швидка післяопераційна реабілітація.
При цьому питання про вибір оптимального трансплантата для артроскопічний пластики ПКС залишається спірним. «Золотим стандартом» для первинної пластики ПКС є використання аутотрансплантатов, власних тканин пацієнта, зокрема сухожилля полусухожильной і тонкої м'язів, які володіють необхідними біомеханічними міцності. Дану методику найчастіше і ми застосовуємо в умовах нашої клініки.
Як відбувається операція?
На стегно, що оперується в області нижньої кінцівки накладається пневматичний джгут - це необхідно для знекровлення кінцвки, шо оперується, а також щоб уникнути тромбозу.
Ногу розміщують в спеціальній підставці-тримачі. Починається операція зі створення трансплантата.
Витягується сухожильна частина напівсухожильного і нижнього м'язів стегна, з яких формується трансплантат.
Варто зазначити, що ця маніпуляція ніяк не відбивається на руховій функції кінцівки.
Після етапу забору сухожиль для трансплантата починається сама артроскопія суглоба, ціна якої в нашому відділенні ортопедії та травматології, до слова, цілком доступна.


Через два невеликих розрізи в суглоб вводяться тонкі інструменти, за допомогою яких видаляються залишки пошкодженої, розірваної хрестоподібної зв'язки і ушкодженої частини меніска.
Надалі виконується формування тунелів, через які проводиться сухожильний трансплантат.
Для міцної фіксації трансплантатів застосовуються спеціальні імплантати: гвинти, «ґудзики», та інші.
Після проведення такої операції та виконання хворим всіх рекомендацій з реабілітації наша мета досягнута - стабільність колінного суглоба відновлена, наш пацієнт повертається до повноцінного і комфортного життя.
Артроскопія гомілковостопного суглоба
Показання:
- Внутрішньосуглобні переломи та їх наслідки.
- Деформуючий артроз.
- Пошкодження суглобового хряща.
- Розсікаючий остеохондрит.
- Контрактура суглоба.
- Наявність вільних внутрішньосуглобових тіл.
Проведення артроскопії гомілковостопного суглоба
Артроскопія гомілковостопного суглоба виконується під провідниковою або спінальною анестезією. Через 2-3 шкірних розрізи до 1 см в проекції суглоба вводиться артроскоп.
За допомогою спеціального інструменту виконується видалення кісткових і тканинних розростань. При переломах щиколотки проводиться контроль зіставлення відламків.
Зважаючи на малу травматичність після артроскопії гомілковостопного суглоба відновлення відбувається швидше, ніж при відкритих оперативних втручаннях.








